Léčba psů

Kazuistika pacientů Avecell, klikněte zde.

Problémy s klouby trápí velký počet psů a někdy bývá obtížné tento stav řešit, zvlášť pokud pes špatně snáší léky proti bolesti nebo nelze z různých důvodů provést chirurgický zákrok. V těchto případech může účinně a v relativně krátké době pomoci léčba mezenchymálními kmenovými buňkami. Mezenchymální kmenové buňky mají navíc imunomodulační účinky a těchto vlastností lze využít i k léčbě poruch imunity  , u nichž kmenové buňky zmírňují nežádoucí imunitní reakce organism( např onemocnění slzné žlázy, střev, furunkuloza,…).

V laboratoři se kmenové buňky nejčastěji získávají z kostní dřeňě. Buňky jsou namnoženy a následně  použity pro léčbu psa. Odběr kostní dřeně provádí veterinární lékař v celkové anestezii, takže pro psa není tento zákrok bolestivý a rekonvalescence po odběru je velmi rychlá.

Aplikace buněčného přípravku Avecell® (mezenchymálních kmenových buněk) je prováděna v celkové anestezii, v případě poškození šlachy nebo kloubu se buňky aplikují přímo do defektu v tkáni. Pokud jsou kmenové buňky podávány k léčbě autoimunitních onemocnění, anestezie se neprovádí a buněčný přípravek se podává psovi do žíly, podobně jako se aplikují jiné léky.