Novinky / Léčba psů – příběhy

Léčba psů – příběhy

Maili, Špic

Sněhobílá čistokrevná krasavice Maili je chloubou rodiny. Před rokem a půl však majitel začal pozorovat její opatrné pohyby a pomalou chůzi. Měla potíže i při vstávání po delším klidu. Na rentgenovém vyšetření páteře se prokázaly atrofické změny na obratlích a laboratorní vyšetření krve potvrdilo vysoké hodnoty revmatoidního faktoru. Diagnóza byla určena jako suspektní revmatoidní artritida. Následovala dvouměsíční medikamentózní léčba Medrolem, který byl opakovaně podáván a při zlepšení vysazován. Protože se situace opakovala, přistoupilo se k léčbě kmenovými buňkami. Kmenové buňky byly aplikovány intravenózně.  Po měsíci lékař rozhodl o vysazení  Medrolu.  Na červencové kontrole je pacient bez potíží, bez medikace. Maili také přestal trápit výtok z očí alergického původu.

Pro více informací klikněte zde.
Ben, Německý ovčák

Osmiletý německý ovčák Ben je veselým miláčkem své paní. Procházky a výlety jsou jejich společným radostným zážitkem. Před čtyřmi lety však začal mít ortopedické potíže.  Měl zbytnělé patní i loketní klouby, proto se mu začal perorálně podávat lék Prednison. Stav však postupně přešel do chronického stadia. V loňském roce již byly zjištěny degenerativní změny v patních a loketních kloubech a bylo tedy na rozhodnutí majitelů, zda zvolit jinou navrhovanou léčbu. V listopadu 2017 Benovi lékař aplikoval léčebný produkt z kmenových buněk intravenózně a také do obou patních a kolenních kloubů. Již v prosinci přestal pes užívat léky a v červenci 2018 po kontrole na veterinární klinice mohl lékař konstatovat stav pacienta bez bolestivosti, bez zvýšené náplně v kloubech, bez medikace. Přetrvává pouze mírné kulhání po zátěži na pravou horní končetinu, z důvodu degenerativních změn.

Pro více infromací klikněte zde. 
Tygr, Entlebušský salašnický

Pětiletý Tygr začal kulhat na levou zadní končetinu. Majitel vyhledal odbornou lékařskou pomoc na veterinární klinice. Ortoped po vyšetření diagnostikoval částečnou rupturu předního zkříženého vazu a revmatoidní artritidu. Po léčbě Prednisonem sice potíže zmizely, avšak medikace nemohla být vysazena. Proto byla domluvena aplikace léčebného produktu z kmenových buněk do kolenního kloubu a intravenózně.  V krátké době přestal Tygr užívat Prednison. Po půl roce je pacient bez obtíží a nekulhá.

Pro více informací klikněte zde.
Sam, kříženec

Sam je šestiletý kříženec. Jeho majitelé vyhledali ortopedii, aby vyřešili problém s kulháním na pravou přední končetinu trvající půl roku. Uváděli, že při zatížení po delší procházce se stav zhoršuje. Lékař určil diagnózu dysplazie obou loketních kloubů a revmatoidní artritidu. Sam podstoupil artroskopické ošetření kloubů.  Po dvou měsících však náhle začal kulhat na všechny čtyři končetiny, především na hrudní. Laboratorní testy vykazovaly známky zánětu, ale majitelé žádali jinou variantu léčby než kortikosteroidy. Byla podána dávka léčebného produktu z kmenových buněk lokálně do obou loketních kloubů a intravenózně. Klouby jsou nyní bez otoků a bolestivosti, majitelé uvádí, že pes již tři týdny nekulhá. Dokonce se zlepšil i stav atopické dermatitidy v oblasti meziprstí, která nebyla primárně léčena.

Pro více informací klikněte zde.
Bartoli, Rhodéský ridgeback

Bartoli pochází z chovné stanice Kleony, účastnil se řady výstav a je několikanásobný šampion. Zdravotní potíže se u něj objevily, když mu bylo sedm let. Kvůli artritidě malých kloubů byl pro něho pohyb obtížný a bolestivý. Tarzální a karpální klouby byly oteklé a pes ztrácel ochotu k jakémukoli pohybu. Lékař zahájil léčbu kortikosteroidy a informoval klienty o možnosti léčby kmenovými buňkami.

Po aplikaci kmenových buněk do kloubů a také intravenózně bylo možné kortikosteroidy do jednoho měsíce vysadit. Nyní je Bartoli  bez medikace, klouby jsou bez otoků a bolestivosti.  Pes i jeho majitelé jsou spokojeni.

Pro více informací klikněte zde.
Amálka, Hovawart

Amálka ve věku šesti let začala kulhat na levou zadní končetinu a při jejím ohýbání trpěla bolestí. Byla jí diagnostikovaná revmatoidní artritis, zánětlivé autoimunitní onemocnění. Po léčbě kortikosteroidy se nejdříve její stav zlepšil, ale za několik týdnů došlo k výraznému zhoršení kulhání a bolestivosti. Lékař konstatoval kompletní rupturu kolenního kloubu a Amálka musela podstoupit operaci. Operace stav stabilizovala, kulhání však nevymizelo. Proto bylo nutné pokračovat v medikaci. Po roce léčby kortikosteroidy se majitelé rozhodli pro terapii kmenovými buňkami

Amálka podstoupila aplikaci kmenových buněk do kolenního kloubu. Po uplynutí jednoho měsíce od aplikace byla vysazena předchozí medikace. Již tři měsíce od zahájení léčby Amálka nekulhala, byla bez bolesti a nemusela užívat žádné léky. V současnosti je fenka zcela bez obtíží.

Pro více informací klikněte zde.

kontaktujte nás


Medicínské centrum Praha s.r.o.
Mezi Vodami 205/29
143 00 Praha 4
IČ: 25032119, DIČ: CZ25032119
č. ú.: 1966496379/0800

Tel.: +420 270 003 562 / 564
Fax: +420 225 152 036
Email: info@avecell.cz


Recepce
Iva Vepřeková
Tel.: +420 270 003 562 / 564
E-mail: iva.veprekova@mc-praha.cz

Sekretariát
Adéla Vojvodová
Tel.: +420 270 003 589
adela.vojvodova@mc-praha.cz

Vedoucí laboratoře
Ing. Anežka Klubalová
E-mail: anezka.klubalova@mc-praha.cz

Veterinární lékař
MVDr. Mária Vinczeová
E-mail: maria.vinczeova@mc-praha.cz


kontaktní formulář

  Iva Vepřeková

  recepce


  +420 270 003 562
  +420 270 003 564
  iva.veprekova@mc-praha.cz


  Bc. Lucie Maiwaldová

  office manager


  +420 270 003 589
  lucie.maiwaldova@
  mc-praha.cz  Přihlásit se k odběru newsletteru  Loading