Časté dotazy

Časté dotazy – veterinární lékař

 • Jak a čím jsou kmenové buňky odebírány?
 • Jak dlouho trvá kultivace a jak se přípravek aplikuje?
 • Co se děje po aplikaci?
 • Vztahuje se k aplikaci nějaká dokumentace?
 • S kým mohu konzultovat případy?
 • Jak bude odběrový set a přípravek dodán?
Jak a čím jsou kmenové buňky odebírány?

Kmenové buňky se izolují z kostní dřeně, která je zvířeti odebrána buď v celkové (psi, kočky) nebo lokální (kůň + sedace) anestezii. Naší společností Vám bude dodán odběrový set obsahující veškeré příslušenství potřebné k odběru, včetně informací k postupu odběru a následné manipulaci s odebraným materiálem. Společně s kostní dření se odebírá také periferní krev.

Poskytujeme také odborné poradenství k samotnému odběru, na našich webových stránkách jsou také k dispozici prezentace a videa.

Jak dlouho trvá kultivace a jak se přípravek aplikuje?

Kultivace trvá standardně 21-28 dní, před ukončením kultivace budete kontaktováni naší pověřenou osobou a bude s Vámi domluveno datum aplikace. Aplikuje se do 12 hodin, v případě ortopedických problémů do postiženého kloubu či léze (buňky v autologní plazmě), v případě imunitních onemocnění do periferní žíly (buňky ve fyziologickém roztoku). K přípravku bude dodána příbalová informace.

Co se děje po aplikaci?

Rekonvalescence trvá ve většině případů 3-6 měsíců. Po aplikaci je nutné dodržovat vhodný klidový režim vzhledem k druhu onemocnění a sledovat změny na zdravotním stavu pacienta, případně výskyt nežádoucích účinků. Tyto informace budete zaznamenávat do námi dodaných formulářů follow-up po 3, 6 a 12 měsících, které nám slouží jako zpětná vazba.

Vztahuje se k aplikaci nějaká dokumentace?

Každý z případů je hlášen na ÚSKVBL a důsledně dokumentován, proto Vám budou při odběru i aplikaci poslány formuláře s instrukcemi pro vyplnění. Jejich kopie si následně uschovejte.

S kým mohu konzultovat případy?

Obraťte se prosím na některý z uvedených kontaktů. Naši odborníci Vám rádi pomohou.

Jak bude odběrový set a přípravek dodán?

Pro odběrový set nebo přípravek si můžete přijet sami, je však nutné dodržovat odpovídající transportní podmínky. K tomuto účelu Vám zapůjčíme termobox a datalogger, obojí je však nutné vrátit do 48 hodin od výpůjčky. Dopravu lze však také zajistit naším kurýrem. Pro více informací o možnostech a cenách transportu nás prosím kontaktujte.


Časté dotazy

Časté dotazy – majitelé zvířat


 • Je moje zvíře vhodným pacientem pro tuto léčbu?
 • Bude odběr/aplikace pro zvíře bolestivá či zatěžující?
 • Co musím udělat po aplikaci?
 • Je léčba nákladná?
Je moje zvíře vhodným pacientem pro tuto léčbu?

Trpí-li Vaše zvířátko ortopedickými problémy nebo autoimunitním onemocněním či alergií, navrhněte a prokonzultujte se svým veterinárním lékařem tuto možnost, případně se obraťte na některý z uvedených kontaktů či náš formulář na dotazy.

Bude odběr/aplikace pro zvíře bolestivá či zatěžující?

Odběr kostní dřeně u psů a koček je nutné provést v celkové anestezii, která pro zvíře představuje většinou pouze mírnou zátěž. U koní se používá sedace a lokální anestezie. Aplikace je jednoduchá a téměř bezbolestná, bude provedena Vaším ošetřujícím veterinárním lékařem.

Co musím udělat po aplikaci?

Po aplikaci je nutné dodržovat režim určený Vaším veterinárním lékařem. Jedině tak se zajistí dostatečná účinnost léčby kmenovými buňkami. Po samotné aplikaci proběhnou u Vašeho veterinárního lékaře kontroly zdravotního stavu Vašeho zvířete (po třech, šesti a dvanácti měsících)  k posouzení účinku léčby.

Je léčba nákladná?

Kmenové buňky je nutné kultivovat v přísných laboratorních podmínkách jelikož se jedná o velmi citlivý materiál. Případy jsou řešeny individuálně, s co největším důrazem na kvalitu konečného přípravku. Veterinárnímu lékaři je dodáván náš odběrový set na odběr kostní dřeně a transport produktu probíhá v přísně řízených podmínkách. Toto jsou položky, které je nutno zahrnout do nákladů. Vzhledem k jednorázové aplikaci je však tato léčba stále více rentabilní vůči jiným možnostem, kdy je často nutné aplikovat léky pravidelně a dlouhodobě, mnohdy s menším účinkem.

Cena autologního buněčného přípravku je sestavována individuálně, dle typu a velikosti zvířete.

Náklady na transport jsou kalkulovány individuálně v závislosti na konkrétním případu. Pro více informací o cenách nás neváhejte kontaktovat!


Referenční pracoviště

Referenční pracoviště


Pokud si Vy nebo Váš veterinární lékař nejste jistí, zda je diagnóza vhodná pro léčbu kmenovými buňkami, nebo potřebujete poradit s diagnostikou či procesem léčby, můžete se obrátit také na naše referenční pracoviště. Tito lékaři s námi spolupracují a mají již s léčbou kmenovými buňkami zkušenosti.


MVDr. Radek Musil

Pan doktor Musil je dlouholetým spolupracujícím lékařem projektu Avecell.  Kmenové buňky využívá zejména při léčbě nemocí pohybového aparátu a autoimunitních onemocnění psů.

Zaměření: ortopedie malých zvířat

https://www.monadavet.cz/

MVDr. Lukáš Duchek

Pan doktor Duchek je  naším spolupracujícím lékařem v projektu Avecell a má rozsáhlé zkušenosti s léčbou pohybového aparátu psů.

Zaměření: ortopedie malých zvířat

http://www.vetcentrum.cz

MVDr. Jaroslav Benda

Pan doktor Benda se zaměřuje na léčbu malých zvířat s využitím kmenových buněk.  Zároveň je naším odborným partnerem při odběrech kostní dřeně u koní.

Zaměření: veterinární medicína malých zvířat

http://www.veterina-plzen.czkontaktujte nás


Medicínské centrum Praha s.r.o.
Mezi Vodami 205/29
143 00 Praha 4
IČ: 25032119, DIČ: CZ25032119
č. ú.: 1966496379/0800

Tel.: +420 270 003 562 / 564
Fax: +420 225 152 036
Email: info@avecell.cz


Recepce
Iva Vepřeková
Tel.: +420 270 003 562 / 564
E-mail: iva.veprekova@mc-praha.cz

Sekretariát
Adéla Vojvodová
Tel.: +420 270 003 589
adela.vojvodova@mc-praha.cz

Vedoucí laboratoře
Ing. Anežka Klubalová
E-mail: anezka.klubalova@mc-praha.cz

Veterinární lékař
MVDr. Mária Vinczeová
E-mail: maria.vinczeova@mc-praha.cz


kontaktní formulář

  Iva Vepřeková

  recepce


  +420 270 003 562
  +420 270 003 564
  iva.veprekova@mc-praha.cz


  Bc. Lucie Maiwaldová

  office manager


  +420 270 003 589
  lucie.maiwaldova@
  mc-praha.cz  Přihlásit se k odběru newsletteru  Loading