Časté dotazy

Časté dotazy – veterinární lékař

  • Jak a čím jsou kmenové buňky odebírány?
  • Jak dlouho trvá kultivace a jak se přípravek aplikuje?
  • Co se děje po aplikaci?
  • Vztahuje se k aplikaci nějaká dokumentace?
  • S kým mohu konzultovat případy?
  • Jak bude odběrový set a přípravek dodán?
Jak a čím jsou kmenové buňky odebírány?

Kmenové buňky se izolují z kostní dřeně, která je zvířeti odebrána buď v celkové (psi, kočky) nebo lokální (kůň + sedace) anestezii. Naší firmou Vám bude dodán odběrový set, který obsahuje veškeré příslušenství potřebné k odběru, včetně informací k postupu odběru a následné manipulaci s odebraným materiálem. Společně s kostní dření se odebírá také periferní krev.

K postupu odběru poskytujeme odborné poradenství a na našich stránkách jsou dostupné prezentace a videa.

Jak dlouho trvá kultivace a jak se přípravek aplikuje?

Kultivace trvá standardně 14-21 dní, před ukončením kultivace budete kontaktováni naší pověřenou osobou a bude domluveno datum aplikace. Aplikuje se do 12 hodin, v případě ortopedických problémů do postiženého kloubu či léze (buňky v autologní plazmě), v případě imunitních onemocnění do periferní žíly (buňky ve fyziologickém roztoku). K přípravku bude dodána příbalová informace.

Co se děje po aplikaci?

Rekonvalescence trvá 3-6 měsíců. Po aplikaci je nutné dodržovat vhodný management vzhledem k druhu onemocnění a sledovat změny na zdravotním stavu pacienta, případně výskyt nežádoucích účinků. Tyto informace budete zaznamenávat do námi dodaných formulářů follow-up po 3, 6 a 12 měsících, které nám slouží jako zpětná vazba.

Vztahuje se k aplikaci nějaká dokumentace?

Každý z případů je hlášen na ÚSKVBL a důsledně dokumentován, proto Vám budou při odběru i aplikaci poslány formuláře s instrukcemi pro vyplnění. Jejich kopie si následně uschovejte.

S kým mohu konzultovat případy?

Obraťte se prosím na některý z uvedených kontaktů. Naši odborníci Vám rádi pomohou.

Jak bude odběrový set a přípravek dodán?

Pro odběrový set nebo přípravek si můžete přijet, je však nutné dodržovat transportní podmínky. K tomuto účelu Vám bude zapůjčen termobox a datalogger, které musíte do 48 hodin vrátit. Dopravu lze také zajistit naším kurýrem. Pro více informací o možnostech a cenách transportu nás prosím kontaktujte.


Časté dotazy

Časté dotazy – majitelé zvířat


  • Je moje zvíře vhodným pacientem pro tuto léčbu?
  • Bude odběr/aplikace pro zvíře bolestivá či zatěžující?
  • Co musím udělat po aplikaci?
  • Je léčba nákladná?
Je moje zvíře vhodným pacientem pro tuto léčbu?

Trpí-li Vaše zvířátko ortopedickými problémy nebo autoimunitním onemocněním či alergií, navrhněte a prokonzultujte se svým veterinárním lékařem tuto možnost, případně se obraťte na některý z uvedených kontaktů či náš formulář na dotazy.

Bude odběr/aplikace pro zvíře bolestivá či zatěžující?

Odběr kostní dřeně u psů a koček je nutné provést v celkové anestezii, která pro zvíře představuje většinou pouze mírnou zátěž. U koní se používá sedace a lokální anestezie. Aplikace je jednoduchá a téměř bezbolestná, bude provedena Vaším ošetřujícím veterinárním lékařem.

Co musím udělat po aplikaci?

Po aplikaci je nutné dodržovat režim, určený Vaším veterinárním lékařem. Jedině tak se zajistí dostatečná účinnost léčby kmenovými buňkami. Po 3, 6 a 12 měsících od aplikace proběhnou u Vašeho veterinárního lékaře kontroly zdravotního stavu Vašeho zvířete a posouzení účinku léčby.

Je léčba nákladná?

Kmenové buňky je nutné kultivovat v přísných laboratorních podmínkách a jedná se o citlivý materiál. Případy jsou řešeny individuálně, s co největším důrazem na kvalitu konečného přípravku. Veterinárnímu lékaři je dodáván náš odběrový set na odběr kostní dřeně a transport produktu probíhá v přísně řízených podmínkách. Toto jsou položky, které je nutno zahrnout do nákladů. Vzhledem k jednorázové aplikaci je však tato léčba stále více rentabilní vůči jiným možnostem, kdy je často nutné aplikovat léky pravidelně a dlouhodobě, mnohdy s menším účinkem.

Současná cena autologního veterinárního přípravku z kmenových buněk je 18 192,- včetně DPH.

Náklady na transport jsou kalkulovány zvlášť v závislosti na konkrétním případu. Pro více informací o cenách nás neváhejte kontaktovat!


Referenční pracoviště

Referenční pracoviště


Pokud si Vy nebo Váš veterinární lékař nejste jistí, zda je diagnóza vhodná pro léčbu kmenovými buňkami, nebo potřebujete poradit s diagnostikou či procesem léčby, můžete se obrátit také na naše referenční pracoviště. Tito lékaři s námi spolupracují a mají již s léčbou kmenovými buňkami zkušenosti.


MVDr. Radek Musil

Pan doktor Musil má dlouholeté zkušenosti s ortopedií u psů. Kmenové buňky běžně používá při léčbě osteoartritid a revmatoidních artritid.

Zaměření: ortopedie malých zvířat

https://www.monadavet.cz/

MVDr. Miroslav Trunda

Pan doktor Trunda je dlouholetým spolupracujícím lékařem v projektu Avecell a má rozsáhlé zkušenosti s léčbou pohybového aparátu koní kmenovými buňkami.

Zaměření: medicína koní

http://www.trunda-vet.cz/

MVDr. Martina Načeradská, Ph.D, MANZCVS

Paní doktorka Načeradská je uznávanou odbornicí v medicíně koček a má zkušenosti s léčbou autoimunitních onemocnění a astmatu pomocí kmenových buněk.

Zaměření: kočičí medicína

http://www.naceradska.cz/kontaktujte nás


Medicínské centrum Praha s.r.o.
Mezi Vodami 205/29
143 00 Praha 4
IČ: 25032119, DIČ: CZ25032119
č. ú.: 1966496379/0800

Tel.: +420 270 003 562 / 564
Fax: +420 225 152 036
Email: info@avecell.cz


Recepce
Iva Vepřeková
Tel.: +420 270 003 562 / 564
E-mail: iva.veprekova@mc-praha.cz

Sekretariát
Adéla Vojvodová
Tel.: +420 270 003 589
adela.vojvodova@mc-praha.cz

Vedoucí laboratoře
Ing. Anežka Palmová
E-mail: anezka.palmova@mc-praha.cz

Odborný asistent 
MVDr. Lucie Formanová
E-mail: lucie.formanova@mc-praha.cz


kontaktní formulářIva Vepřeková

recepce


+420 270 003 562
+420 270 003 564
iva.veprekova@mc-praha.cz


Martin Munzar

office manager


+420 270 003 589
martin.munzar@
mc-praha.czPřihlásit se k odběru newsletteru

Loading