Projekty MCP

Projekty Medicínského centra Praha


Kmenovky

Projekt se zaměřuje na preventivní odběr a včasné uložení kmenových a zárodečných buněk v době, kdy nejsou zatíženy věkem, nemocí, léky apod. Kmenových buněk se standardně využívá v hematologii, v současnosti však přibývá řada protokolů pro jejich využití v imunologii a v onkologii.
Avecell

AVECELL® je projekt zaměřený na léčbu zvířat pomocí kmenových buněk. Zaměřujeme se zejména na poranění pohybového aparátu koní a psů. Unikátní vlastnosti kmenových buněk dále využíváme při léčbě alergií a autoimunitních onemocnění. Ve spolupráci se ZOO se podílíme na diagnostice a léčbě […]
Qgen

Výrazný pokrok v analýze lidského genomu za posledních 10 let umožňuje v mnoha případech vysoce citlivé stanovení míry genetického rizika k různým metabolickým, onkologickým, neurologickým, endokrinologickým či imunologickým nemocem. Za pokrokem stojí […]
Sport

Pro výběr vhodného sportu je důležitá genetická konstituce, vhodné tréninkové metody a správný nutriční plán. V projektu SPORT poradíme rodičům, amatérským i profesionálním sportovcům. Pomáháme zefektivnit tréninkový plán, předcházet zraněním, určit nejvhodnější sport pro děti a vylepšit přípravu týmů.

Nutriční poradenství

Zdravý životní styl je nástrojem pro dobrou kondici a měl by nám pomoci snížit riziko tzv. civilizačních chorob (např. cukrovka a hypertenze). Sestavujeme jídelníčky a recepty na míru v závislosti na diagnostice a osobních preferencích.
Zdravá stolice

Symbiotické mikroorganismy se podílí na mnoha funkcích zdravého lidského těla. Narušení mikrobiálních společenstev (dysbióza) je spojeno s celou řadou zdravotních obtíží, mimo jiné s obezitou, Crohnovou nemocí, ulcerózní kolitidou, některými typy rakoviny nebo cukrovkou.
Zdravý kojenec

Po narození dítěte lze z malého množství pupečníkové krve bezbolestně stanovit důležité zdravotní údaje: biochemické, genetické, imunologické a mikrobiologické. Znalost těchto údajů je klíčová pro prevenci nemocnosti. Projekt Zdravý kojenec je […]
Zdravá spermie

Plně funkční spermie má v dnešní době jen polovina mužů do 35 let. V této souvislosti nabízíme komplexní program věnovaný spermiím a mužské reprodukci. V projektu Zdravá spermie se věnujeme prevenci a léčbě v oblasti mužské reprodukce.

Venerologie

Pohlavní choroby jsou často brány jako jisté tabu. Pokud máte podezření, je potřeba zdravotní problémy řešit. Nabízíme diskrétní, kvalitní a rychlé vyšetření. Pacientům můžeme zaslat odběrový set, díky kterému mohou absolvovat odběry i mimo naše pracoviště.
Pyly

Informační portál pro alergiky poskytuje pravidelné pylové zpravodajství s možností odebírat zprávy formou e-mailu, sms nebo mobilní aplikace. Nově jsme k pylové aplikaci připojili zdravotní záznam o hmyzím bodnutí.
Hairmedicine

Stav nehtů a vlasů často odráží celkové zdraví. Příčinou jejich zhoršené kvality může být nedostatek vitamínů a stopových prvků, ale i závažnější onemocnění jako jsou hormonální poruchy či autoimunitní onemocnění. Z tohoto důvodu je klíčový komplexní přístup.
Virtual

Medicína 21. století není jen o špičkových technologiích a moderních postupech, ale také o komunikaci a celkovém přístupu. Diagnostika na dálku, online rezervace i vyzvednutí výsledků, možnost přístupu ke své anamnéze či lékaři kdekoliv a kdykoliv na celém světě – to jsou cíle projektu Virtual.
Dále se věnujeme také problematice těchto oblastí: mitochondrie.kontaktujte nás


Medicínské centrum Praha s.r.o.
Mezi Vodami 205/29
143 00 Praha 4
IČ: 25032119, DIČ: CZ25032119
č. ú.: 1966496379/0800

Tel.: +420 270 003 562 / 564
Fax: +420 225 152 036
Email: info@avecell.cz


Recepce
Iva Vepřeková
Tel.: +420 270 003 562 / 564
E-mail: iva.veprekova@mc-praha.cz

Sekretariát
Adéla Vojvodová
Tel.: +420 270 003 589
adela.vojvodova@mc-praha.cz

Vedoucí laboratoře
Ing. Anežka Palmová
E-mail: anezka.palmova@mc-praha.cz

Odborný asistent 
MVDr. Lucie Formanová
E-mail: lucie.formanova@mc-praha.cz


kontaktní formulář  Iva Vepřeková

  recepce


  +420 270 003 562
  +420 270 003 564
  iva.veprekova@mc-praha.cz


  Bc. Lucie Maiwaldová

  office manager


  +420 270 003 589
  lucie.maiwaldova@
  mc-praha.cz  Přihlásit se k odběru newsletteru

  Loading