Zoopark Vyškov

 

Zoopark Vyškov chová přes 500 zvířat, která zastupují 120 druhů nebo plemen. Mohou se zde pochlubit průchozí voliérou Austrálie. Návštěvníci jistě ocení, že mohou obdivovat australské papoušky a klokany parma z bezprostřední blízkosti.

Zoopark je členem UCSZOO. Zabývají se chovem spíše domácích zvířat, nabízejí výukové programy pro školky a školy. Spolupracují s Veterinární a farmaceutickou univerzitou v Brně, kde pořádají přednášky v rámci předmětů jako je Ochrana zvířat nebo Zoologie a s Mendelovou univerzitou v rámci studijního programu Ekologické systémy chovu zvířat, kde se zaměřují na welfare a fyziologii zvířat, CITES a další.

Navštívit zde můžete expozici králíků domácích nebo pavilon hrabavé drůbeže. Najdete zde i Dvoreček naší babičky, kde si můžete nakrmit a pohladit kůzlátka, jehňátka a další zvířata. K vidění jsou zde i domácí zvířata z Afriky, Asie nebo Jižní Ameriky.

Za zmínku jistě stojí, že přímo v zoo máte možnost absolvovat včelařský kurz a včelstvo si můžete rovnou i pronajmout.

Historie sahá do roku 1965, kdy byl založen první zookoutek, vybudovaný na ploše 30 x 15 metrů. Tato maličká zahrada se zaměřovala na primitivní a původní domácí zvířata. Dnes se zoo věnuje i aktivitám v rámci různých vzdělávacích programů rozdělených podle věkových kategorií. Vzdělávací program pro nejmenší děti probíhá formou interaktivní výuky založené na metodách výchovné dramatiky a učení prožitkem.

Dinopark

V lesoparku můžete navštívit Dinopark, kde uvidíte desítky dávno vyhynulých dinosaurů z druhohor v životních velikostech a současnou faunu se zaměřením na domácí domestikovaná zvířata. Vychutnat si můžete 4D kino s panoramatickým filmem, absolutně ojedinělou visutou lanovou dráhu, která vám umožní pohled na DinoPark z ptačí perspektivy a spoustu dalších zážitků. Ze zooparku a zpět vás zdarma převeze unikátní silniční vláček DinoExpres.

Otevírací doba:

 Leden, únor, březen  9:00-16:00
 Duben, květen, červen  9:00-18:00
 Červenec, srpen, září  9:00-18:00
 Říjen  9:00-17:00 
 Listopad, prosinec  9:00-16:00

 

Děti do 3 let zdarma.

 

Kontakt:

Cukrovarská 424/9
682 01 Vyškov
Tel.:  +420 517 346 356

www.zoo-vyskov.cz

 
 
 
 
 
 
 
 

Prohlédněte si: