Zoologická zahrada Olomouc

 

Na ploše 42,5 ha zoologické zahrady v Olomouci najdete přes 350 druhů zvířat. Klokany či nádherný výběh medvědů a vlků střídá mořské akvárium a Euroasijské safari. Pavilon šelem, opic, žiraf, netopýrů a levhartů doplňuje jihoamerický pavilon. Děti nadchne dětské hřiště a volnočasový areál Lanáček a díky safari vláčku je nebudou bolet při prohlídce nohy.

Zoo Olomouc se pyšní odchovem mravenečníka čtyřprstého, který neprobíhá v žádné jiné české nebo slovenské zoo. V zahraničí mají s odchovem také velmi malé zkušenosti, proto je fantastické, že se právě zoologické zahradě v Olomouci daří výměna se zahraničními chovateli.

Zoo v Olomouci je zapojena do mnoha projektů na ochranu zvířat a životního prostředí, můžeme zmínit například Chráníme mořské želvy, The Kukang Rescue Program, ochranu gibonů, reintrodukce jeřábů mandžuských nebo adaxů a v neposlední řadě recyklace mobilů nebo Stop palmovému oleji. Z nákazových důvodů nyní nefunguje záchranná stanice, ale zoo odkazuje na jiná zařízení tohoto typu v okolí Olomouce a podporuje jejich činnost. Zoo je členem WAZA, EAZA, UCSZOO, EARAZA a dalších společností. Vydává také časopis Oryx, kde nejenže informuje o dění v zoo, chovatelských úspěších či programech, ale také poukazuje na projekty chovu ohrožených druhů nebo ochrany přírody.

Velkým lákadlem této zoo je kromě rozmanitého množství živočišných druhů také vyhlídková věž (vysoká 32 metrů), ze které je krásný rozhled na město Olomouc i baziliku na Svatém kopečku. Za příznivého počasí je dokonce možné dohlédnout až na Praděd, nejvyšší horu Jeseníků.

Během celého roku si pro své návštěvníky zoo připravuje spoustu akcí a doprovodného programu. Od roku 2013 se zahrada postupně přebudovává do podoby safari. V plánu je z celkem 17 původních výběhů vytvořit 5 rozlehlých areálů, které budou tématicky koncipovány do zoogeografických zón Euroasie, Severní Amerika, Afrika, Austrálie a Arktida.

Otevírací doba pokladen:

 Leden-únor  9:00-16:00
 Březen  9:00–17:00
 Duben-srpen  9:00-18:00
 Září  9:00-17:00
 Říjen-prosinec  9:00-16:00

Zoo je nutné opustit do 2 hodin po uzavření pokladen.
Děti do 3 let zdarma.

Kontakt:

Darwinova 29
779 00 Olomouc – Svatý Kopeček
Tel.: +420 585 151 601

 

 

Prohlédněte si: