Zoologická zahrada Liberec

 

Nejstarší zoologická zahrada v ČR celosvětově proslula díky chovu bílých tygrů, kteří v jiné zoo nejsou k vidění. Rarit je zde hned několik – takini čínští, paviáni pláštíkoví, urialy bucharské, nahury modré, kozorožci dagestánští nebo pudi jižní. Chlubit se zde mohou také nejucelenější kolekcí dravých ptáků, a to včetně orlů nejmenších, jestřábích či křiklavých, čtyřmi největšími druhy evropských sov a dalšími zajímavými odchovy v rámci celé republiky.

Na 13 hektarové ploše chovají přes 170 druhů zvířat. V současné době je však primárním cílem této zoo působit jako genetická banka pro množení vzácných druhů zvířat. Zoo také působí edukačně na školskou i běžnou veřejnost.

Součástí zahrady je Městské středisko ekologické výchovy Divizna a Centrum pro zvířata v nouzi Archa se stanicí pro handicapované tuzemské živočichy. Kulturní a společenské centrum Lidové sady se starobylou budovou s vyhlídkovou věží nabízí návštěvníkům kulturní i společenský program a tím nabízí nejširší nabídku veřejných služeb ze všech zoo v České republice.

Kromě programu pro návštěvníky, kteří si v liberecké zoo mohou vyzkoušet stát se ošetřovatelem zvířat na jeden celý den nebo půlden, zoo připravila zábavnou hru Quest, neboli „hledačku“. Jedná se o turisticko-zábavní poznávací hru. Absolvovat ji můžete klidně jako jednotlivec, rodina nebo skupina. Hledačka probíhá v lokalitě Lidových sadů a Zlatého kříže. Její délka je přibližně tři kilometry a je vhodná zejména pro lingvisty a architekty. Pro děti mladší 15 let je nutné doprovod dospělé osoby. Před vydáním se na trasu této hledačky si nezapomeňte stáhnout tzv. list hledačky z webových stránek. Ale když zapomenete – nevadí, můžete si jej vyzvednout v pracovní dny v SEV Divizna.

Otevírací doba:

Denně 9:00-18:00 (Po-Ne, i o svátcích)
Pokladna se uzavírá 60 minut před zavírací dobou.
Děti do 3 let zdarma.

 

Kontakt:

Lidové sady 425/1 (budova Lidových sadů)
460 01 Liberec 1
Tel.: +420 482 710 616
 
 
 
 
 
 
 
 

Prohlédněte si: