pracovní dny 8:00–17:00
Avecell® je inovativní veterinární léčivý přípravek, který využívá regenerativního a imunomodulačního potenciálu kmenových buněk. Zaměřujeme se především na léčbu nejrozšířenějších skupin společenských zvířat, a to psů, koček a koní. V rámci vědecké činnosti se věnujeme také některým exotickým zvířatům, nováčkem je nyní terapie klokana.
Kdy je vhodná léčba kmenovými buňkami?
Poranění šlach a vazů a zlomeniny
Osteoartritida, dysplazie, Imunitně zprostředkované artritidy
Akutní a chronické selhání ledvin
nespecifický zánět střev, gingivostomatitida, hepatopatie
Imunitně zprostředkovaná keratitida, rohovkové ulcerace
Astma, anální furunkulóza
Hojení ran, atopická dermatida
Trauma páteře, herniace, meziobratlové ploténky
Pejskům pomůžeme vyléčit širokou škálu nemocí a zranění pohybového aparátu.
Avecell představuje rychlé a efektivní řešení při poranění šlach a chrupavek koní.
Kočičkám umíme pomoci zejména při poruchách imunitního systému.
Terapie kmenovými buňkami má potenciál pro využití u ostatních druhů zvířat.
Kmenové buňky jsou buňky schopné vlastní sebeobnovy a přeměny do různých buněčných typů. Jejich přirozenou funkcí v těle je spoluúčast na procesech regenerace poškozených či zraněných tkání. Jsou schopné zachytit signály z poškozené tkáně a vycestovat do místa poškození. Tam se intenzivně množí a diferencují a mohou tak nahradit původní poškozenou tkáň. Dále uvolňují množství látek, kterými ovlivňují zánět nebo okolní buňky.
Kmenové buňky mají také schopnost ovlivňovat složky imunitního systému, především tlumit jeho zvýšenou reaktivitu. Této vlastnosti můžeme využít u autoimunitních onemocnění nebo alergií.
Pro výrobu buněčného přípravku Avecell® se kmenové buňky izolují z kostní dřeně nebo tukové tkáně dospělého zvířete a následně se laboratorně kultivují do množství odpovídajícího rozsahu léčby.
Účinek léčby mezenchimálními kmenovými buňkami je vědecky prokázán a podložen množstvím klinických studií.
Léčba s VLP Avecell je bezpečná a jeho aplikace je obvykle bezbolestná a minimálně invazivní. Díky použití vlastních buněk je riziko jejich nepřijetí organismem nebo nežádoucích vedlejších účinků minimální.
Výroba VPL Avecell® probíhá v souladu se Standardizovaným výrobním postupem, což je soubor mezinárodních pravidel a opatření pro výrobu léčiv zajišťujících dodržování těch nejpřísnějších zásad bezpečnosti a kvality nastavených procesů v souladu s legislativou EU a ČR.
V rámci jednoho odběru kmenových buněk je možné odebrat větší množství vzorku tak, aby bylo možné nejen vyrobit VLP Avecell pro okamžité použití u zvířete, ale rovnou také část kmenových buněk zamrazit v tekutém dusíku při teplotě -180 stupňů Celsia. Tímto krokem si zajistíte možnost budoucí výroby VLP Avecell bez nutnosti dalšího odběru.
Komplexní léčba se skládá z těchto položek:
Náklady spojené s vyšetřením pacienta, odběrem a aplikací produktu účtuje ošetřující veterinární lékař dle vlastního ceníku.
Cena výroby přípravku Avecell® je vždy kalkulována individuálně na základě požadavků a náročnosti každého konkrétního případu, tzn. kompletní diagnózy a hmotnosti zvířete. K ceně produktu jsou dále připočítány náklady na dopravu. Podrobnější informace naleznete v aktuálním ceníku.
Máte nemocného mazlíčka a zajímá vás, zda by mu mohla pomoci léčba kmenovými buňkami? Obraťte se na některou z našich partnerských klinik nebo přímo na nás.
Máte pacienta, jemuž by mohla pomoci léčba kmenovými buňkami? Nebo máte zájem léčbu Avecell zařadit do stálého portfolia vaší kliniky? Domluvte si konzultaci s našimi specialisty.
Kmenové buňky jsou buňky, které mají schopnost se dělit a přeměnit se na jiný buněčný typ. Tato schopnost umožňuje schopnost vytvořit tělu nové buňky a tím opravit poškozené části těla ať již nemocí nebo úrazem.
Tyto jedinečné buňky se vyskytují v mnoha tělesných tkáních, jako je mimo jiné kostní dřeň, tuková tkáň a periferní krev. Slouží k přirozené regeneraci tkání, aniž by vyvolaly nežádoucí reakce imunitního systému.
Jedná se aplikaci kmenových buněk, kde je totožný dárce a příjemce (totožné zvíře).
Jedná se aplikaci kmenových buněk, kde je rozdílný dárce a příjemce (většinou dvě zvířata stejného druhu).
Zákrok v anestezii.
Výběr kmenových buněk z tukové tkáně nebo kostní dřeně.
Pěstování, rozmnožování kmenových buněk.
Jedná se o aplikaci do krevního řečiště zvířete (do žíly).
Jedná se o aplikaci do místa poškození (kloubu, svalu, spojivky oka atd.).
Příběhy zvířat, kterým pomohla léčba kmenovými buňkami