Léčba psů kmenovými buňkami

U psích pacientů používáme terapii kmenovými buňkami zejména pro léčbu nemocí a zranění pohybového aparátu. 

Medicína budoucnosti

Terapie kmenovými buňkami využívá léčivý potenciál vlastního organismu. Je rychlá, bezpečná a bez vedlejších účinků.

Efektivní řešení

Úspěšná terapie kmenovými buňkami je jednorázovou alternativou k dlouhodobému pravidelnému podávání léků.

S minimem stresu

Všechny kroky léčby lze postoupit ambulantně u vašeho ošetřujícího veterinárního lékaře. Zvíře tak není vystaveno stresu z hospitalizace.

Bez bolesti

Odběr kmenových buněk probíhá v celkové anestezii. Je možné využít také vlastních zamrazených kmenových buněk zvířete.

Terapie kmenovými buňkami je u psů vhodná zejména v následujících případech:

Jak probíhá
léčba kmenovými buňkami

Diagnostika ošetřujícím veterinárním lékařem

O vhodnosti léčby se poraďte se svým veterinářem, kterému jsme k dispozici pro případné konzultace a doporučení zkušených veterinárních lékařů praktikujících léčbu veterinárním léčivým přípravkem (VLP) Avecell®. V případě, že Váš veterinární lékař z jakýchkoliv důvodů nechce možnost této léčby pro Vaše zvíře ověřit, kontaktujte prosím přímo naše pracoviště a my Vám zajistíme konzultaci s veterinárním lékařem s praxí v oblasti léčby kmenovými buňkami.
1

Odběr kmenových buněk ošetřujícím veterinárním lékařem

Zvířeti je odebrán biologický materiál (kostní dřeň nebo tuková tkáň). Zákrok probíhá v celkové anestezii.
2

Výroba VLP Avecell® v Medicínském centru Praha

Izolace a kultivace kmenových buněk probíhá v laboratoři. Délka kultivace záleží na indikaci k léčbě, na počtu dávek VLP a na způsobu aplikace, trvá cca 21-28 dní. Kmenové buňky lze také zamrazit a uchovat pro budoucí možné použití.
3

Aplikace léčivého přípravku ošetřujícím veterinárním lékařem

Přípravek se aplikuje lokálně do postižené oblasti nebo systémově injekcí do žíly.
4

Rekonvalescence​

Po aplikaci je třeba dodržovat doporučení ošetřujícího veterinárního lékaře a konzultovat s ním klinický stav pacienta.
5

Příběhy pejsků, kterým jsme pomohli

Kolik stojí léčba VLP Avecell®

Komplexní léčba se skládá z těchto položek:

Veterinář zvířete
Diagnostika, odběr kostní dřeně nebo tukové tkáně
Medicínské centrum Praha
Výroba VLP Avecell®
Veterinář zvířete
Aplikace VLP Avecell®, rekonvalescence

Náklady spojené s vyšetřením pacienta, odběrem a aplikací produktu účtuje ošetřující veterinární lékař dle vlastního ceníku.

Cena výroby VLP Avecell® je vždy kalkulována individuálně na základě požadavků a náročnosti každého konkrétního případu dle stanovené diagnózy, hmotnosti zvířete a počtu dávek. K ceně produktu jsou dále připočítány náklady na dopravu. Podrobnější informace naleznete v aktuálním ceníku.

Spolupracujeme se zvířecími zdravotními pojišťovnami

Konzultace pro majitele

Máte nemocného mazlíčka a zajímá vás, zda by mu mohla pomoci léčba kmenovými buňkami? Obraťte se na některou z našich partnerských klinik nebo přímo na nás.

Konzultace pro veterináře

Máte pacienta, jemuž by mohla pomoci léčba kmenovými buňkami? Nebo máte zájem léčbu Avecell zařadit do stálého portfolia vaší kliniky? Domluvte si konzultaci s našimi specialisty.

Jak kmenovky pomáhají?

Regenerace

Jedním z hlavních mechanismů účinku kmenových buněk je schopnost regenerovat poškozené tkáně. Když jsou kmenové buňky aplikovány do postižené oblasti, mohou se diferencovat do buněčného typu potřebného k obnově a opravě postižené tkáně nebo vylučovat látky, které modulují okolní buňky a přispívají tak k regeneraci. Například při léčbě degenerativních onemocnění kloubů se kmenové buňky aplikují do postiženého kloubu, kde mohou podpořit růst nové chrupavky a obnovu kloubního mikroprostředí.

Imunomodulace

Dalším důležitým mechanismem účinku kmenových buněk je jejich schopnost modulovat imunitní systém. Kmenové buňky produkují různé signální molekuly, které mohou ovlivnit aktivitu imunitních buněk a zánětlivé procesy v těle. Tímto způsobem mohou kmenové buňky snížit nadměrnou imunitní odpověď, potlačit zánět a podpořit hojení tkání. Imunomodulační účinek kmenových buněk je využíván například při léčbě autoimunitních onemocnění, jako je nespecifický zánět střev (IBD), nebo při hojení chronických ran a ulcerací.

Související články