Novinky / Léčba koní – příběhy

Léčba koní – příběhy

Frostywood, Quarter Horse

Frosty začal mít zdravotní problémy již od 4 let věku. Nejdříve došlo k vychýlení obratlů v bederní oblasti zad, což sice bylo úspěšně vyřešeno díky zásahu chiropraktika, ale o rok později se objevily problémy při chůzi. Byla vidět nečistá chůze pravé hrudní končetiny a při vyšetření byla zjištěna patologie v oblasti hlezna pravé pánevní končetiny. Diagnostikována byla artritis distálního a proximálního intertarzálního kloubu zadní končetiny a navikulární syndrom pravé hrudní končetiny

Frostyho vyšetřilo několik veterinárních lékařů a navrhli různé možnosti léčby (např. aplikaci kortikosteroidů), ale majitelka se rozhodla vyzkoušet vzhledem k nízkému věku koně inovativní terapii kmenovými buňkami. Tato volba se ukázala jako správná, protože jediná aplikace kmenových buněk Frostymu pomohla a zdravotní problémy se u něj znovu neobjevily.

Pro více informací klikněte zde.
Innovator, Anglický plnokrevník

Innovator se stal Koněm roku 2010 na Slovensku a vyhrál českou Velkou jarní cenu v témže roce. Ve svých osmi letech si poranil šlachu. S diagnózou tendinitis SDFT byl vhodným kandidátem pro léčbu kmenovými buňkami.

Léčba byla úspěšná, protože již po měsíci od aplikace se šlacha z 95 % zhojila a v současnosti je končetina stále v pořádku.

Pro více informací klikněte zde.
Desire, Belgický teplokrevník

Desire je závodní kůň, jehož disciplínou je všestrannost. Po jednom ze závodů měl bolestivou a oteklou levou přední končetinu. Desirovi byla nejdříve nasazena nesteroidní protizánětlivá medikace (NSAID). Po té, co mu byla diagnostikována tendinitis, tedy poranění šlachy, které postihlo 70 % zdravé tkáně šlachy, se veterinární lékař rozhodl pro léčbu kmenovými buňkami (MSC), zejména proto, že chtěl koni umožnit návrat do sportovní kariéry. Terapií MSC si šlacha uchová elasticitu, takže nedochází k opakovaným zraněním. Tyto výhody žádná jiná možnost léčby nenabízí. Kmenové buňky byly valachovi aplikovány poprvé po měsíci od zranění, podruhé dva měsíce od zranění. Léčba MSC byla úspěšná a nejen, že se Desire vrátil na závody mezinárodní úrovně, dokonce se z úrovně 2* dostal na úroveň 3* a aktivně závodí dodnes.

Pro více informací klikněte zde.
Eagle Eye, KWPN

Eagle Eye je úspěšný závodní kůň, jehož disciplínou je všestrannost. Na mistrovství světa mladých koní ve francouzském Le Lion de Angers si valach zranil končetinu v krosové části military. Tímto zraněním pro koně závody na mistrovství světa skončily. Byla mu diagnostikována tendinitis, což je poranění šlachy.

Eagle Eye byl léčen kmenovými buňkami. Po třech měsících od zranění došlo k výraznému zhojení tkáně, již po šesti měsících od zranění Eagle Eye znovu závodil a aktivně závodí dodnes.

Pro více informací klikněte zde.

kontaktujte nás


Medicínské centrum Praha s.r.o.
Mezi Vodami 205/29
143 00 Praha 4
IČ: 25032119, DIČ: CZ25032119
č. ú.: 1966496379/0800

Tel.: +420 270 003 562 / 564
Fax: +420 225 152 036
Email: info@avecell.cz


Recepce
Iva Vepřeková
Tel.: +420 270 003 562 / 564
E-mail: iva.veprekova@mc-praha.cz

Sekretariát
Adéla Vojvodová
Tel.: +420 270 003 589
adela.vojvodova@mc-praha.cz

Vedoucí laboratoře
Ing. Anežka Klubalová
E-mail: anezka.klubalova@mc-praha.cz

Veterinární lékař
MVDr. Mária Vinczeová
E-mail: maria.vinczeova@mc-praha.cz


kontaktní formulář

  Iva Vepřeková

  recepce


  +420 270 003 562
  +420 270 003 564
  iva.veprekova@mc-praha.cz


  Bc. Lucie Maiwaldová

  office manager


  +420 270 003 589
  lucie.maiwaldova@
  mc-praha.cz  Přihlásit se k odběru newsletteru  Loading