Zoologická zahrada Jihlava

 

Zoologická zahrada Jihlava patří mezi členy Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA). K vidění je zde téměř 200 druhů exotických zvířat, a to včetně druhů, které jsou v přírodě ohrožené vyhubením. Zaujmout vás může africká vesnice Matongo, asijský parčík Hokkaido, jihoamerická Hacienda Escondido, pavilon šelem, Australská farma či Africká savana a mnohé další expozice.

Zoo Jihlava nabízí rozsáhlou paletu výukových programů pro děti buď ve školách, nebo přímo v zoo v jejich výukovém centru. Navíc připravují i seminář o environmentálním vzdělávání pro pedagogy. Stejně jako jiné zoo, i Jihlava je jakožto člen EAZA zapojena do kampaně Silent forest na podporu ochrany asijského ptactva. Ve výročních a tiskových zprávách zoo se můžeme dočíst o momentálních odchovech a jejich významu pro zachování ohrožených druhů. Je členem WAZA, UCSZOO a Conservation planning.

Expozice jihlavské zoo je rozdělená do pěti kontinentů a nachází se v malebném údolí řeky Jihlávky. Všech pět kontinentů můžete navštívit během jediného dne. Kromě dětského koutku můžete s vašimi nejmenšími navštívit také kontaktní zoo. Hned vedle hlavního vchodu do zoologické zahrady najdete environmentální centrum PodpoVRCH, které je určené převážně pro děti z mateřských, základních a středních škol. V této stavbě, která připomíná trávou porostlý kopec s kamennými a dřevěnými palisádami, najdete přednáškový sál, akvária, terária a dvě neobyčejné učebny – interiér lodi a jeskyně. Zoo nabízí speciální programy pro skupiny, seniory či hendikepované děti, kde se vzdělávací aktivity přizpůsobují na míru jeho účastníkům.

Během své návštěvy můžete využít pracovních listů na témata Kopytníci, Šelmy, Primáti, Ptáci, Biomy a Hádanky ze zoo pro malé děti. Pokud máte rádi dobrodružství a luštění tajenek, určitě vás zaujme program Cesta za pokladem, který najdete v případě, že vyluštíte všechny zašifrované úkoly. Při procházce zahradou si všimněte informačních stojanů se zajímavostmi o stromech, jsou součástí Stezky stromů. Na této stezce se dozvíte, mimo jiné, jaký strom duní či z jakého se vyrábějí housle. Podél řeky Jihlávky pak najdete informační panely o zvířatech, která žijí v okolí zahrady.

Otevírací doba:

 Květen – září  8:00-18:00
 Duben, říjen  9:00-18:00
 Listopad-březen  9:00-16:00
 Děti do 3 let zdarma.
 

Kontakt:

Březinovy sady 5642/10
586 01 Jihlava 1
Tel.: +420 567 573 730
 
 
 
 

Prohlédněte si: