Zoologická zahrada Hodonín

 

Zoologická zahrada Hodonín je v rámci Unie českých a slovenských zoo nejmenší a nejmladší, ovšem nepřetržitě dochází k úpravě a rozšiřování areálu. Podporují zde chov a rozmnožování ohrožených druhů zvířat.

Můžete zde obdivovat mládě jaguára, které se narodilo v polovině září 2017. Tento přírůstek je pro zoo velkým úspěchem, protože předchozí pokusy o odchov byly většinou neúspěšné. Odborníci se domnívají, že důvodem může být skutečnost, že samice byla sama z umělého odchovu. Tento druh jaguára žije ve Střední a Jižní Americe. Mimo jiné je známý tím, že člověk je jediný nepřítel, kterého má.

Původní zookoutek představoval jen několik málo domácích či běžně chovaných exotických zvířat. Ovšem v současné době zde najdete na 580 jedinců ze 173 živočišných druhů. Hodonínská zoo je jedinou zoo v České republice, která chová bílé lvy. Díky chovatelskému programu zoologických zahrad jich na světě žije kolem 300. Dále se můžete vypravit do pavilonu exotického ptactva, pavilonu primátů a terárií, pavilonu akvárií, plameňáků růžových a expozice sokolnictví.

A pokud vám nestačí se na zvířata pouze dívat, neváhejte využít možnosti stát se ošetřovatelem v zoo. Dostanete se například k péči o papoušky, opice, kočkovité šelmy, velké přežvýkavce či antilopy.

Pro děti má zoologická zahrada připraveno několik dětských hřišť s rozmanitými atrakcemi, včetně kontaktního koutku s výběhy domácích zvířat.

Zoo je součástí programu evropských zoologických zahrad (EEP a ESB). V roce 2011 byla přijata do EARAZA (Euroasijské regionální asociace zoo a akvárií) a následně, v roce 2014, do EAZA (Evropská asociace zoo a akvárií).

Otevírací doba:

 Duben-září  9:00-19:00
 Březen, říjen  9:00-17:00
 Listopad-březen  9:00-16:00
 
Děti do 3 let zdarma.
 

Kontakty:

U Červených domků 3529
695 01 Hodonín
Tel.: +420 518 346 271
E-mail: info@zoo-hodonin.cz
www.zoo-hodonin.cz

 

 

 

Prohlédněte si: