Zoologická zahrada Děčín – Pastýřská stěna

 

Zoologická zahrada Děčín má v současné době 6 hektarů, ovšem navzdory své malé rozloze se může pochlubit až 150 druhy zvířat. Přibližně 15 z nich patří mezi kriticky ohrožené druhy. Děčínská zoo se specializuje na chov vzácných druhů zvířat. Zahrada se rozprostírá v lesním prostředí a je jednou z nejhezčích v naší republice. Jistě vás zaujme přírodní výběh, kde najdete medvědy grizzly. Tato zoo je dětským rájem, a to doslova. Děti si zde mohou hrát na průlezovém hradě, ocení opičí dráhu, a i další atrakce. Navíc je tu také malá zoo, ve které si děti mohou samy zvířátka nakrmit, pohladit a z blízka je pozorovat.

Zoologická zahrada v Děčíně se snaží o co nejpřirozenější chov zvířat, provozuje vzdělávací programy pro školy ohledně ochrany zvířat a je zapojena do kampaně Silent forest společnosti EAZA. Dále se zapojuje do běžných ochranářských akcí, jako je např. Den bez palmového oleje. Je členem WAZA, UCSZOO, Fauna and Flora International a dalších.

Zoo Děčín nabízí možnost návštěvy oddělené expozice s názvem Rajské ostrovy. Najdete ji v centru města a poskytuje netypický pohled na některá světová území a v nich žijící živočichy a rostliny. Dominantou je mořské akvárium s kapacitou přibližně 60 hektolitrů. V přízemí se můžete těšit na život na korálovém útesu, v prvním patře se podíváte pro změnu do Tichého oceánu a mangrovového pobřeží. Jihovýchodní Asii a faunu tropického pralesa objevujte ve druhém patře. Třetí patro vás zavede do oblasti Karibiku a prostředí polopouště.

Otevírací doba:

 Květen-srpen  8:00-19:00
 Září-říjen,
 březen-duben
 8:00-18:00
 Listopad-únor  8:00-16:00

 
Kontakt: 

Žižkova 1286/15
405 02 Děčín 4
Tel.: + 420 412 531 164

www.zoodecin.cz

 
 
 

Prohlédněte si: