Podkrušnohorský zoopark Chomutov

 

Zoopark Chomutov se převážně specializuje na chov zvířat z oblasti palearktu (území Eurasie, území severní Afriky). Najdete tu přes 160 druhů zvířat, z nichž 14 je ohrožených. Mohou se zde pochlubit jedním z největších výběhů pro medvědy v Evropě. Zoopark v podkrušnohoří je také známý tím, že se zapojil do Národní sítě stanic pro handicapované živočichy. Tyto stanice pomáhají zraněným zvířatům, která žijí ve volné přírodě. Snahou je vrátit vyléčené zvíře zpět do přírody, ovšem pokud to není možné, zůstává zvíře ve stanici, kde je o něj postaráno.

Zoopark Chomutov se díky své rozloze řadí na první příčku co do velikosti zoo v České republice. Najdete zde 1000 zvířat, které zastupují více než 160 druhů, zejména těch domácích. Najdete zde přírodní hnízdiště různých druhů ptáků, výběhy zubra evropského i koně převalského, rysa ostrovida, vlka euroasijského, kočky divoké, medvěda hnědého, lišky obecné, bobrů a domácího zvířectva. Jakékoliv zvíře si můžete na rok adoptovat v adopčním programu, který zoopark nabízí.

V Chomutově myslí i na ty nejmenší návštěvníky. Projet se můžete místním vláčkem s názvem lokálka Amálka či Safari expresem. Zoopark zastřešuje Jezdecký klub zabývající se výcvikem mladých koní a jezdců.

Na webových stránkách zooparku naleznete audio průvodce, který vás provede nejvýznamnějšími zde chovanými druhy.

Unikátem zooparku je tzv. Stará Ves, která ukazuje historii a způsob života obyvatel Krušnohoří. Chce přiblížit ucelený pohled na klasický venkovský život a péči o hospodářství a statek. Jedním z největších lákadel je mlýn holandského typu. V expozici – v roubence – můžete objevovat řemesla typická pro tuto oblast. Mezi rarity patří bříza otcovská, která je jednou z nejpřísněji chráněných rostlin, a jabloňový sad, vypěstovaný ze štěpů starých odrůd v dávno zaniklých vesnicích tohoto regionu.

Otevírací doba:

Pondělí-pátek: 8:00-15:00
Děti do 3 let zdarma.
 

Kontakt:

Přemyslova 259
430 01 Chomutov
Tel.: +420 474 624 412

www.zoopark.cz

 

Prohlédněte si: