Krokodýlí ZOO Protivín

 

Zde si přijdou na své milovníci krokodýlů. Vidět můžete velká terária, která jsou určená pro chov těch největších krokodýlů. Krokodýlí ZOO Protivín poskytuje útočiště pro nejohroženější druhy, mezi které patří gaviál indický, sundský nebo krokodýl filipínský. Krokodýli filipínští se zde, díky odborníkům, začali dokonce i rozmnožovat. Zoo je členem Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií.

Protivínská zoo může být pyšná, že je jedinou v naší republice, která odchovává kriticky ohroženého krokodýla siamského. Tento krokodýl se vyskytuje pouze v Kambodži. Odhaduje se, že ve volné přírodě se pohybuje méně než 5000 těchto krásných zvířat. Záměrem chovatelů v Protivíně je vystavovat všech 23 druhů žijících krokodýlů a sestavit chovné skupiny ohrožených druhů. Tři druhy se v zoo již bez problémů rozmnožují a zoo klade důraz na to, zajistit všem druhům co nejlepší podmínky pro život a odchov. Za tímto účelem je také zoo součástí plemenných programů EAZA a podílí se na plemenných knihách pěti druhů krokodýlů. Budování celé zoo také probíhalo ekologicky a v tomto duchu také běží její provoz.

Během víkendů nabízí zoo ukázky krmení vybraných druhů krokodýlů. Pro školní skupiny má zoo připravený program s názvem Cesta do pravěku aneb Pravěká zoo. Ta poutavým způsobem představuje vývoj krokodýlů, kteří jsou často nazýváni žijícími fosíliemi. Jejich předkové se na Zemi objevili zhruba před 220 miliony let.

V Krokodýlí zoo můžete dále vidět expozici jedovatých hadů.

Zakladatelem je soukromý chovatel Miroslav Procházka, který krokodýly chová do roku 1996. Celistvou kolekci krokodýlích druhů soustavně buduje od roku 2000. Mimo chovu krokodýlů je jeho cílem také budování a využívání ekologických technologií.

Otevírací doba:

 Říjen-duben  10:00-16:00
 Květen-září  10:00-17:00
 
Děti do 3 let zdarma.
 

Kontakt:

Masarykovo nám. 261
398 11 Protivín
Tel.: +420 725 155 648
 
 
 
 
 
 
 

Prohlédněte si: