Napsali o nás

Fotoreportáž z 3. ročníku workshopu: Příprava a aplikace kmenových buněk v praxi III

Praha 7. května 2018

27. dubna 2018 se v prostorách Medicínského centra Praha s.r.o. uskutečnil 3. ročník workshopu: Příprava a aplikace kmenových buněk v praxi III. Workshopu se zúčastnilo 13 veterinárních lékařů z celé České republiky. V dopoledním bloku přednášek se účastníci dozvěděli od specialistů na léčbu zvířat kmenovými buňkami MVDr. Miroslava Trundy a MVDr. Radka Musila nejen o podstatě a benefitech této léčby, ale také o výsledcích léčby z již uskutečněných klinických případových studií. Podívejte se na fotoreportáž z celého dne.

(Pokračování textu…)

Workshop AVECELL 27. 4. 2018: Příprava a aplikace kmenových buněk v praxi III

Praha 4. dubna 2018

Letos jsme pro vás již potřetí připravili odborný, ale hlavně praktický workshop na téma: Příprava a aplikace kmenových buněk v praxi. V dopoledním bloku si účastníci vyslechli zajímavé přednášky předních odborných lékařů a veterinářů na tuto problematiku, odpolední část byla zaměřena ryze prakticky.

(Pokračování textu…)

Veletrh VETfair 13-14. 4. 2018

Praha 16. dubna 2018

Letos jsme se opět zúčastnili prestižního veterinárního veletrhu VETfair 2018 a seznámili návštěvníky s léčbou zvířat kmenovými buňkami.

(Pokračování textu…)

Veletrh VETfair 7–8. 4. 2017

Praha 10. dubna 2017

Ve dnech 7–8. 4. 2017 jsme se jako vystavovatelé zúčastnili 15. ročníku mezinárodní veterinární výstavy VETfair v Kongresovém centru Aldis, a. s., v Hradci Králové. (Pokračování textu…)

Workshop AVECELL 25. 2. 2017: Příprava a aplikace kmenových buněk v praxi II

Praha 1. března 2017

Dovolujeme si Vás informovat, že dne 25. 2. 2017 proběhl v Medicínském centru Praha veterinární workshop s názvem „Příprava a aplikace kmenových buněk v praxi II“. (Pokračování textu…)

VETclasses 2016

Praha 17. října 2016

Ve dnech 15-16. 10. 2016 jsme se jako vystavovatelé zúčastnili kongresu pro praxi malých zvířat VETclasses v Hradci Králové. 

 

(Pokračování textu…)

Časopis Veterinářství: Rozhovor s MUDr. Radkem Klubalem o projektu AVECELL

Praha 20. května 2016

V květnovém čísle časopisu Veterinářství určeném pro veterinární lékaře vyšel rozhovor s MUDr. Radkem Klubalem, primářem Medicínského centra Praha a zakladatelem projektu Avecell. Přečtěte si celý rozhovor >>>.

 

 

VETfair 8-9. 4. 2016

Praha 10. dubna 2016

Ve dnech 8-9. 4. 2016 jsme se zúčastnili mezinárodní veterinární výstavy VETfair v Hradci Králové. 

 

(Pokračování textu…)

Workshop Avecell o léčbě zvířat mezenchymálními kmenovými buňkami

Praha 3. dubna 2016

rádi bychom vás informovali, že dne 2. 4. 2016 proběhl v Medicínském centru Praha vůbec první veterinární workshop tohoto zaměření s názvem „Příprava a aplikace kmenových buněk v praxi“. Za účasti několika přednášejících proběhla demonstrace odběru kostní dřeně a zpracování buněk v laboratoři. Více informací zde >>>.

 

 

Avecell a EquiTV: 6. díl pořadu o léčbě koní kmenovými buňkami

Praha 9. února 2016

Na portálu EquiTV právě vychází 6. a zároveň poslední díl pořadu o léčbě koní kmenovými buňkami, který natočila EquiTV ve spolupráci s naší laboratoří. V závěrečném díle pořadu, který mapoval celý proces léčby kmenovými buňkami, se aplikují mezenchymální kmenové buňky přímo do místa poškození. Celou aplikací opět provází MVDr. Miroslav Trunda. Prohlédněte si video >>>.

 

 

Avecell a EquiTV: 5. díl pořadu o léčbě koní kmenovými buňkami

Praha 26. ledna 2016

Na portálu EquiTV vyšel 5. díl pořadu o léčbě koní kmenovými buňkami. Tento díl je zaměřený na další procesní etapu: ukončení kultivace buněk a přípravu pro použití u pacienta. Prohlédněte si video >>>.

 

 

Avecell a EquiTV: 4. díl pořadu o léčbě koní kmenovými buňkami

Praha 14. ledna 2016

Na portálu EquiTV vychází 4. díl pořadu o léčbě koní kmenovými buňkami. V tomto díle se dozvíme, jak po odběru kostní dřeně a periferní krve probíhá jejich další zpracování, jaké materiály musí veterinář předat do laboratoře Avecell a co se s nimi následně děje.  Prohlédněte si video >>>.

 

 

Avecell a EquiTV: 3. díl pořadu o léčbě koní kmenovými buňkami

Praha 29. prosince 2015

Na portálu EquiTV právě vychází 3. díl pořadu o léčbě koní kmenovými buňkami. V tomto díle uvidíme, jak probíhá samotný odběr kostní dřeně. Prohlédněte si video >>>.

 

 

Časopis Fauna: Léčba koní a psů pomocí kmenových buněk

Praha, 15. prosince 2015

V prosincovém vydání časopisu Fauna vyšel článek s názvem Léčba koní a psů pomocí kmenových buněk. Přečtěte si článek online >>>.

Zdroj: Fauna 12/2015

 

 

Avecell a EquiTV: Vychází 2. díl pořadu o kmenových buňkách

Praha 14. prosince 2015

Na portálu EquiTV právě vychází druhý díl pořadu o léčbě koní kmenovými buňkami. V tomto díle se dozvíme, jakou roli v celé terapii hraje diagnostika onemocnění a také které konkrétní nemoci je vhodné léčit pomocí mezenchymálních kmenových buněk. Prohlédněte si video >>>.

 

 

Avecell a EquiTV: 1. díl seriálu o léčbě koní kmenovými buňkami

Praha 30. listopadu 2015

Avecell a EquiTV přichází s prvním dílem seriálu o léčbě koní pomocí mezenchymálních kmenových buněk. Úvodní díl seznamuje diváky s celým procesem léčby již od stanovení diagnózy a popisuje spolupráci mezi ošetřujícím lékařem a laboratoří Avecell. V rozhovoru s veterinárním lékařem MVDr. Miroslavem Trundou jsou také specifikovány diagnózy, které je vhodné řešit právě touto metodou. Prohlédněte si video >>>.

 

 

Medicínské centrum Praha získalo povolení pro léčbu zvířat kmenovými buňkami

Praha, 17. června 2015

Léčba zvířat kmenovými buňkami má v České republice zelenou. Povolení k jejímu vykonávání totiž získalo Medicínské centrum Praha (MCP), které aktuálně spustilo veterinární projekt AVECELL®. V rámci projektu se zaměřuje zejména na léčbu zranění šlach, kloubů a autoimunitních onemocnění u koní a psů. Přečtěte si celou tiskovou zprávu >>>.

 

 

EquiTV točí seriál o léčbě koní kmenovými buňkami

Praha 20. října 2015

Internetová televize EquiTV.cz ve spolupráci se společností Medicínské centrum Praha, s. r. o. natočila video seriál o léčbě koní kmenovými buňkami. Diváci mohou vidět vše doslova pod mikroskopem. V sérii videí provede diváky náš veterinární lékař MVDr. Miroslav Trunda. Přečtěte si článek >>>.

 

 

Pořad o kmenových buňkách v České televizi

Praha, 2. února 2014

Česká televize natočila za účasti odpovědné osoby tkáňového zařízení České genetické banky MUDr. Radka Klubala pořad o kmenových buňkách. Pořad byl natočen v rámci populárně-naučného cyklu Lovci záhad a odvysílán 2. 2. 2014 v 17:40 na ČT :D. Dozvíte se, jaké zázračné vlastnosti tyto buňky mají a proč je léčba kmenovými buňkami považovaná za léčbu budoucnosti. Podívejte se na celý pořad >>>.

 

 

Koně a psy můžou uzdravit jejich vlastní kmenové buňky

Praha, 24. června 2015

Léčba pomocí kmenových buněk se v současnosti úspěšně využívá v humánní i veterinární medicíně. Tento druh léčby zaručuje efektivnější proces uzdravení oproti konzervativním metodám léčby. Využití kmenových buněk ve veterinární medicíně oceňují zejména majitelé sportovních koní nebo psů. Co tedy vůbec kmenové buňky jsou, jak se konkrétně využívají ve veterinární medicíně a jaké mají na zvířecí organismus účinky, se dozvíte v následujícím článku >>>.