Léčba koček

Avecell - KočkaKazuistika pacientů Avecell, klikněte zde.

Léčbu pomocí mezenchymálních kmenových buněk lze provést i u jiných druhů zvířat, zejména koček.

U koček se využívá imunosupresivních vlastností mezenchymálních kmenových buněk k léčbě onemocnění imunitního systému. Příkladem takovýchto onemocnění jsou různé alergické reakce včetně astmatu. Dalším onemocněním, u kterého byl prokázán pozitivní účinek mezenchymálních buněk, je chronické selhávání ledvin, což je poměrně častým problémem starších koček. Uvedené nemoci jsou běžně léčeny pomocí léků potlačujících imunitní odpověď, jako jsou kortikosteroidy, které s sebou často nesou celou řadu vedlejších nežádoucích účinků. Na rozdíl od nich je terapie kmenovými buňkami bez vedlejších účinků.

Mezenchymální kmenové buňky jsou získávány z kostní dřeně zvířete. Odběr je prováděn v celkové anestezii a je pro zvíře bezbolestný.

Pro zajištění vysoké kvality buněčného přípravku Avecell® jsou mezenchymální kmenové buňky z kostní dřeně kultivovány v laboratoři za velmi přísných podmínek. Vzniklý injekční roztok obsahuje vykultivované mezenchymální buňky v krevní plazmě, která je získána klasickým odběrem periferní krve zvířete.

Buněčný přípravek je většinou podáván intravenózně, jako jiné léky.